Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobiony towar nie trafi do klientów

Data publikacji 21.06.2012

29-letnia kobieta oferowała bluzki młodzieżowe na swoim stoisku w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Wyroby okazały się podróbkami, bezprawnie opatrzonymi zastrzeżonymi znakami towarowymi. Policjanci z Piaseczna zabezpieczyli towar o szacunkowej wartości prawie 35 tys. złotych. Za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia albo pozbawienia wolności do 5 lat.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych przeprowadzili kontrolę stoisk w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Uwagę policjantów zwróciły przede wszystkim artykuły ze znakami towarowymi znanych światowych firm. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że artykuły sprzedawane przez 29-letnią kobietę mają zastrzeżone znaki towarowe. Oferowane do sprzedaży bluzki młodzieżowe nie miały wiele wspólnego z oryginałami.

Policjanci zabezpieczyli towar o szacunkowej wartości prawie 35 tys. złotych. Zabezpieczony towar nie trafi do klientów, a jego właściciel poniesie odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. Zgodnie z artykułem 305 ustawy o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.

(KSP / mj)

Powrót na górę strony