Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nastolatki zatrzymane za brutalny rozbój

Data publikacji 21.06.2012

Policjanci z komisariatu w Wawrze zatrzymali trzy nieletnie podejrzane o wyjątkowo brutalny rozbój. Nastolatki napadły na swoją ofiarę i zaciągnęły ją do pustostanu, gdzie dotkliwie pobiły i okaleczyły. Nieletnie były wyjątkowo brutalne: używając ostrych narzędzi okaleczyły i oszpeciły młodą dziewczynę. Po pobiciu ukradły pokrzywdzonej rzeczy osobiste i uciekły z miejsca zdarzenia. Wobec 13 i 15-latki sąd wydał postanowienie o umieszczeniu w schronisku dla nieletnich. 12-latka będzie przebywać w placówce opiekuńczo-wychowawczej.

Funkcjonariusze z Wawra przyjęli zawiadomienie o wyjątkowo brutalnym rozboju na młodej dziewczynie. Policjanci zebrali informacje na temat tego zdarzenia i ustalili, że kilka godzin przed zgłoszeniem, trzy nastolatki napadły na idącą do szkoły ich rówieśniczkę, którą siłą zaprowadziły do pustostanu. W opuszczonym budynku dotkliwie pobiły pokrzywdzoną i używając ostrych narzędzi oraz szkła okaleczyły. Agresja nastolatek była tak wielka, że postanowiły oszpecić pokrzywdzoną, obcinając i podpalając jej włosy. Sprawczynie ukradły pokrzywdzonej telefon komórkowy, biżuterię i ubranie. W wyniku brutalnego ataku pokrzywdzona straciła przytomność. Gdy się ocknęła agresywnych nastolatek nie było już na miejscu. Poszkodowana poprosiła o pomoc znajomą.

Na miejscu policjanci zabezpieczyli pozostawione ślady, a wśród nich ostry metalowy przedmiot. W tym samym czasie kryminalni zatrzymali agresywne nastolatki. Jak się okazało, wszystkie były wychowankami placówek opiekuńczych, a jedna z nich ma zaledwie 12-lat.

Jak ustalili funkcjonariusze, ofiara napastniczek nie była przypadkowa i już kilkanaście dni wcześniej, nieletnie podstępem usiłowały zwabić pokrzywdzoną dziewczynę do pustostanu, w którym doszło do rozboju. Według nastolatek ich agresja miała być karą za zgłoszenie policji pobicia, jakiego się wcześniej dopuściły.

Po zatrzymaniu 13 i 15-latka zostały umieszczone w policyjnej izbie dziecka. 12-latka trafiła do placówki opiekuńczej. Policjanci zajmujący się sprawami nieletnich złożyli w sądzie wniosek o umieszenie agresywnych nastolatek w schronisku dla nieletnich. Sąd przychylił się do wniosku i umieścił na trzy miesiące w schronisku dla nieletnich 13-latkę i jej 15-letnią koleżankę. Najmłodsza ze sprawczyń 12-latka będzie przebywać w placówce opiekuńczo-wychowawczej.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony