Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzając telefony oszukali firmę na 100 tys. zł

Data publikacji 21.06.2012

Wrocławscy policjanci rozbili grupę zajmującą się oszustwami i wyłudzeniami dotacji do zakupionych telefonów komórkowych. W ręce funkcjonariuszy wpadło pięć osób. Sprawcy fałszując dokumentację spowodowali straty nie mniejsze niż 100 tys. zł. Za oszustwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu rozbili grupę zajmująca się oszustwami i fałszowaniem dokumentów przy zakupie telefonów komórkowych. Jak ustalili policjanci, podejrzani na podstawie sfałszowanych dokumentów przez Internet zamawiali usługi w jednej z firm telekomunikacyjnych. Zamówiony towar następnie kurierem przychodził do wskazanego adresata. Aby przesyłki były odbierane przez właściwe osoby grupa zwerbowała w tym celu kuriera. On fałszując dokumentację potwierdzał dotarcie przesyłek do adresatów. W ten sposób korzystając z dotacji na telefony sprawcy otrzymywali aparaty o wartości nawet kilku tysięcy złotych, płacąc za nie jedynie kilkadziesiąt złotych. Następnie telefony były zbywane, a każdy z członków grupy otrzymywał stosowne zyski. Sprawcy wyłudzili tą metodą dotacje do zakupionych telefonów komórkowych o łącznej wartości nie mniejszej niż 100 tysięcy złotych.

Policjanci zatrzymali w tej sprawie pięć osób w wieku od 21 do 32 lat. Zatrzymani to trzej mężczyźni oraz dwie kobiety, mieszkańcy powiatu wrocławskiego i świdnickiego. Wśród nich są m. in. kurier, paser oraz pozostali członkowie grupy. Podejrzani trafili do policyjnego aresztu.

Za oszustwo i fałszowanie dokumentów grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony