Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzej podejrzani o pozbawienie wolności 26-latka trafili do aresztu

Data publikacji 21.06.2012

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców powiatu starachowickiego w wieku 33, 36 i 44 lat, podejrzanych o pozbawienie wolności i pobicie 26-letniego mężczyzny. Cała trójka decyzją sądu została tymczasowo aresztowana na okres trzech miesięcy. Za przestępstwa których się dopuścili, może im grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w na początku czerwca br. Wtedy to trzech mężczyzn, spotkało się z 26- letnim mieszkańcem Starachowic. Po krótkiej rozmowie 26-latek został pobity, skuty kajdankami, wciągnięty do samochodu i wywieziony do lasu. Z ustaleń śledczych wynika, że sprawcy w ten sposób chcieli odzyskać od pokrzywdzonego rzekomy dług. 26- latek miał być winien ponad 1000 złotych jednemu z oprawców. Napastnicy pobili mężczyznę, zabrali mu telefon komórkowy i pozostawili w lesie. Obolały mężczyzna, z urazami klatki piersiowej i głowy, sam na piechotę wrócił do domu. Kilka dni po zdarzeniu o sprawie dowiedziała się Prokuratura Rejonowa w Starachowicach, która wszczęła śledztwo.

W ustalenie i zatrzymanie sprawców zaangażowali się policjanci z Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego oraz Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. W toku sprawy śledczy ustalili, że mężczyzna przez blisko pół roku był zastraszany i niejednokrotnie pobity przez tych samych mężczyzn.

W ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych, 33 i 36-latka. Policjanci odzyskali skradziony telefon komórkowy. Sąd Rejonowy w Starachowicach wobec zatrzymanych zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

We wtorek po południu wpadł trzeci podejrzany. 44- latek poszukiwany był listem gończym przez Prokuraturę Rejonową Kielce-Zachód, do sprawy uszkodzenia mienia. Dzisiaj decyzją sądu on również został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty pobicia, usiłowania wymuszenia rozbójniczego, rozboju, pozbawienia wolności człowieka oraz zmuszania do określonego zachowania za co może im grozić kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / mw)
 

Powrót na górę strony