Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał sprzedać broń kolekcjonerowi

Data publikacji 22.06.2012

Warszawscy kryminalni zatrzymali Krzysztofa.C. 44-latek miał przy sobie broń palną wraz z magazynkiem, który zamierzał sprzedać kolekcjonerowi. Ten powiadomił policję. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli na posesji mężczyzny 100 krzewów konopi. Za posiadanie broni palnej bez zezwolenia grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Dwa dni temu do bielańskich policjantów zgłosił się kolekcjoner broni, który poinformował funkcjonariuszy, że znany mu z widzenia mężczyzna zaoferował mu do sprzedaży broń palną, której posiadanie bez zezwolenia jest zabronione.  Kryminalni, wczoraj po południu, zatrzymali Krzysztofa C. 44-latek miał przy sobie broń palną wraz z magazynkiem, którą zamierzał sprzedać. Mężczyzna oświadczył, że kilka lat temu wykopał ją w Puszczy Kampinoskiej i od tamtego czasu trzymał ją w domu. Funkcjonariusze udali się do miejsca zamieszkania Krzysztofa C.

Na miejsce zostali również wezwani Pirotechnicy z Wydziału Realizacyjnego KSP oraz technik kryminalistyki, którzy wśród wielu metalowych przedmiotów znajdujących się na posesji zabezpieczyli 3 sztuki amunicji do broni palnej i 4 sztuki różnych części broni palnej. Ponadto na całej posesji rosło około 100 krzewów konopi, które zostały zabezpieczone do dalszego badania.

44-latek trafił do policyjnego aresztu. Mężczyźnie jeszcze dziś zostanie przedstawiony zarzut za posiadanie broni palnej bez zezwolenia. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP /wm)
 

Powrót na górę strony