Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna wytwórnia tytoniu

Data publikacji 22.06.2012

Pilscy kryminalni zlikwidowali nielegalną wytwórnię wyrobów tytoniowych. Podczas przeszukania terenu jednej z posesji w miejscowości Dziwierszno Małe, śledczy zabezpieczyli między innymi urządzenia rozdrabniające oraz blisko pół tony tytoniu. Na miejscu zatrzymano trzech mężczyzn zamieszanych w proceder.

W wyniku działań operacyjnych pilscy kryminalni ustalili, że na terenie miejscowości Dziwierszno Małe (gm. Łobżenica) od pewnego czasu może funkcjonować nielegalna wytwórnia tytoniu. Z zebranych materiałów wynikało, że przestępczy proceder został zorganizowany w pomieszczeniach gospodarczych na terenie jednego z gospodarstw. Kryminalni, wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej w Pile, wkroczyli na teren podejrzanej posesji.

Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych, śledczy ujawnili maszynę rozdrabniającą przeznaczoną do przetwarzania tytoniu oraz zabezpieczyli blisko 500 kilogramów tytoniu. Na miejscu zatrzymanych zostało trzech mężczyzn zamieszanych w proceder.

Jak ustalili zajmujący się sprawą policjanci, zlikwidowana linia działała od roku. Przygotowany w ten sposób tytoń był rozprowadzany najczęściej na terenie powiatu pilskiego. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzut nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych. Straty jakie poniósł Skarb Państwa w związku z przestępczą działalnością został oszacowany na kwotę blisko 290 tys. zł.

Zatrzymani to 41- i 37-letni mieszkańcy powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego oraz 55-letni mieszkaniec gminy Łobżenica. Teraz za popełnione przestępstwo całej trójce grozi surowa kara grzywny lub pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / mj)
 

Powrót na górę strony