Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewozili nielegalne odpady

Data publikacji 22.06.2012

Średzcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy bez dokumentów przewozili samochodem dostawczym zużyte katalizatory wartości blisko 50 tysięcy złotych. Mężczyźni wpadli podczas rutynowej kontroli drogowej.

Około północy na terenie gminy Miękinia policjanci z komendy powiatowej w Środzie Śląskiej zatrzymali do kontroli drogowej dostawczego fiata. Po sprawdzeniu części załadunkowej pojazdu policjanci ujawnili 123 zużyte katalizatory. Zarówno kierowca, jak i pasażer nie potrafili wyjaśnić skąd pochodzą przewożone przedmioty. Nie posiadali również żadnej dokumentacji związanej z zakupem i przewozem katalizatorów.

Funkcjonariusze sprawdzili również pojazd, którym się poruszali. Okazało się, że pochodzi on z wypożyczalni. W związku z podejrzeniem, że przedmioty mogą pochodzić z przestępstwa mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia, a pojazd wraz z załadunkiem zabezpieczono na policyjnym parkingu.

Funkcjonariusze w trakcie prowadzonego postępowania ustalili, że jeden z mężczyzn kupował zużyte katalizatory w Anglii, aby następnie sprzedać je z zyskiem na terenie Niemiec. Jego wspólnik miał pełnić rolę tłumacza. 36-letni kierowca usłyszał już zarzut przywożenia odpadów z zagranicy wbrew przepisom ustawy o odpadach. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Z uwagi na fakt, że zużyte katalizatory należą do grupy odpadów niebezpiecznych o zdarzeniu został powiadomiony Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, który w tej sprawie będzie prowadził odrębne postępowanie.

(KWP we Wrocławiu / mj)
 

Film Przewozili nielegalne odpady

Opis filmu: nielegalne odpady

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Przewozili nielegalne odpady (format flv - rozmiar 2.19 MB)

Powrót na górę strony