Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano nielegalną uprawę konopi

Data publikacji 23.06.2012

Grodziscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który na swojej posesji hodował konopie. W domu, pomieszczeniu gospodarczym i w ogródku 40-latka policjanci zabezpieczyli około 300 krzaków konopi indyjskich. Na posesji zatrzymanego funkcjonariusze znaleźli też 80 litrów nielegalnego spirytusu. Podczas zatrzymania mężczyzna uszkodził policyjny radiowóz. Za popełnione przestępstwa Sławomirowi O. grozi teraz nawet 8 lat więzienia.

Wczesnym rankiem grodziscy kryminalni pojechali sprawdzić informację o podejrzanej uprawie na posesji w jaktorowskiej gminie. Policjanci sprawdzili dokładnie posesję 40-latka. W budynku, a także w pomieszczeniu gospodarczym znaleźli 30 pojemników z roślinami konopi indyjskich. Po sprawdzeniu całej posesji okazało się, że w pobliskim ogródku znajduje się więcej takich roślin. Funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie około 300 krzaków konopi. Dodatkowo podczas przeszukania pomieszczeń policjanci znaleźli plastikowe butelki z zawartością około 80 litrów spirytusu niewiadomego pochodzenia.

Agresywny 40-latek próbował niszczyć rośliny, a podczas zatrzymania celowo uszkodził radiowóz. Mężczyznę zatrzymano i osadzono w areszcie. Policjanci wystąpili z wnioskiem do prokuratury o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sławomir O. za nielegalną uprawę konopi może spędzić za kratkami nawet 8 lat.

 

KSP/gp

Powrót na górę strony