Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Plantacja konopi na cmentarzu

Data publikacji 25.06.2012

Policjanci ujawnili i zabezpieczyli plantację marihuany zasianą na jednym z lubelskich cmentarzy. Funkcjonariusze zatrzymali także dwóch młodych „plantatorów”. 16- i 17-latek wpadli, gdy szli podlewać swoją uprawę. Zabezpieczono 1664 krzaków marihuany.

W sobotę wieczorem mieszkanka Lublina powiadomiła policję, że na jednym z lubelskich cmentarzy, pomiędzy grobami rosną rośliny podobne do krzaków konopi indyjskich. Na miejsce wysłani zostali policjanci z II Komisariatu Policji. Gdy funkcjonariusze zbliżali się do cmentarnego muru zauważyli dwóch młodych chłopaków, jeden z nich niósł butelkę z wodą. Kiedy młodzi mężczyźni zorientowali się, że w ich kierunku zmierzają policjanci, rzucili się do ucieczki, operacyjni ruszyli za nimi. Chwilę później zostali zatrzymani, jak się okazało byli to dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 16 i 17 lat.

Na terenie cmentarza policjanci odnaleźli plantację konopi indyjskich, rośliny znajdowały się w różnej fazie wzrostu. Łącznie policjanci zabezpieczyli 1664 krzaków odurzających roślin. 16-latek trafił do Policyjnej Izby Dziecka, a jego 17-letni kompan do policyjnego aresztu.

Po przesłuchaniu obaj „plantatorzy” zostali zwolnieni. Będą odpowiadać za uprawę konopi. 17-latkowi grozić może do 3 lat pozbawienia wolności, sprawą 16-latka zajmie się sąd ds. rodziny i nieletnich.

(KWP w Lublinie /wm)
 

Film Plantacja konopi na cmentarzu

Opis filmu: narkotyki, marihuana

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Plantacja konopi na cmentarzu (format flv - rozmiar 6.92 MB)

Powrót na górę strony