Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy pobicia w rękach Policji

Data publikacji 25.06.2012

Policjanci z Podgórza zatrzymali dwóch mężczyzn – sprawców pobicia, wkrótce po zdarzeniu. 23-latkowi, który zadał pokrzywdzonemu ciosy nożem, może grozić nawet do 8 lat więzienia. Jeszcze dzisiaj funkcjonariusze doprowadzą obu podejrzanych do toruńskiej prokuratury.

W niedzielę (24.06.2012 r.) około godziny 5.00 nad ranem dyżurny toruńskiej Policji otrzymał informację o pobiciu, do jakiego doszło na stacji paliw przy Placu Armii Krajowej. Jeden z klientów został zaczepiony przez dwóch wychodzących ze stacji mężczyzn. Doszło między nimi do utarczki słownej, która przerodziła się w szarpaninę. W końcu jeden z atakujących wyciągnął nóż i ugodził nim dwa razy pokrzywdzonego.

29-letni mężczyzna trafił do jednego z toruńskich szpitali. Sprawcy to dwaj mieszkańcy dzielnicy Podgórz, mają 23 i 26 lat. W chwili zdarzenia obaj byli pod wpływem alkoholu – jeden z nich miał prawie 2, a drugi ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Młodszy usłyszał zarzut pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Może mu za to grozić do 8 lat więzienia. Starszemu za udział w pobiciu może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Jeszcze dzisiaj obaj trafią przed oblicze prokuratora. To od jego decyzji będzie zależało czy sprawcy nadal będą się cieszyć wolnością.

(KWP w Bydgoszczy / mj)
 

Powrót na górę strony