Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na sklep, chwilę później zostali zatrzymani

Data publikacji 25.06.2012

Dzięki informacji od przypadkowych osób, policjanci już po kilkudziesięciu minutach od zdarzenia zatrzymali dwóch sprawców napadu na ekspedientkę jednego ze sklepów e Włocławku. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W sobotni (23.06.2012r.) wieczór po 23. przy ul. Wesołej doszło do rozboju. Jak wstępnie ustalili policjanci, do jednego ze sklepów weszło dwóch mężczyzn. 45-letnia ekspedientka akurat zamykała sklep. Mężczyźni uderzyli kobietę w głowę i zabrali kasę fiskalną, w której znajdował się dzienny utarg. Sprawcy zabrali również należącą do kobiety torebkę, po czym uciekli. Poszkodowana zaczęła wzywać pomocy. Jej wołanie usłyszeli mężczyźni przebywający przy pobliskich garażach, którzy natychmiast zareagowali i rzucili się w pogoń za napastnikami. Niestety sprawcom udało się uciec. Kobieta powiadomiła o zajściu policję. Na miejscu zdarzenia od mężczyzn próbujących ująć sprawców funkcjonariusze otrzymali istotne informacje o samochodzie, którym uciekli sprawcy. Policjanci rozpoczęli poszukiwania. Już kilkadziesiąt minut później, przy ul. Cyganka policjanci zauważyli samochód, którym mogli poruszać się napastnicy. Na moście im. Rydza Śmigłego zatrzymali auto. W środku było dwóch mężczyzn, w wieku 20 i 21 lat. Na tylnym siedzeniu samochodu leżała rozbita kasa fiskalna, a jeden z podejrzanych miał przy sobie część skradzionego wcześniej utargu.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzut rozboju. Policjanci prowadzący sprawę wnioskować będą o ich aresztowanie. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / mw)
 

Powrót na górę strony