Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwsza pomoc: Zadławienie dziecka - film instruktażowy

Data publikacji 26.06.2012

Policjanci z KWP w Bydgoszczy zakończyli realizację kolejnego filmu instruktażowego. Tym razem dowiemy się jak udzielić pierwszej pomocy dziecku, które zadławiło się "ciałem obcym". Warto obejrzeć ten film, jak i trzy poprzednie, bowiem nigdy nie wiadomo czy nie znajdziemy się w takiej sytuacji, że to od nas zależeć będzie czyjeś życie.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zakończona została realizacja filmu szkoleniowego przedstawiającego sposób postępowania w przypadku zadławienia się dziecka czyli zamknięcia dróg oddechowych przez ciało obce. Materiał ten szczegółowo prezentuje metody ratowania w chwili zagrożenia życia. To już czwarty tego typu film instruktażowy. Zarówno ten, jak i trzy poprzednie, dostępne są na stronach internetowych KWP w Bydgoszczy w zakładce pierwsza pomoc.

Oprócz materiału szkoleniowego dotyczącego pierwszej pomocy dziecku możemy tam znaleźć również:

BLS - podstawowe czynności resuscytacyjne w przypadku zatrzymania krążenia,

BLS z AED - podstawowe czynności resuscytacyjne w przypadku zatrzymania krążenia z wykorzystaniem automatycznego defibrylatora zewnętrznego,

badanie urazowe - sposób sprawdzenia poszkodowanego celem wykrycia obrażeń zagrażających życiu.

Wszystkie te filmy uzyskały akceptację Wojewódzkiego Konsultanta ds. Medycyny Ratunkowej dr. n. med. Przemysława Paciorka. Możemy więc być spokojni i pewni, że instruktaż, którego udzielają policjanci, jest prawidłowy.

Opracowano na podstawie informacji:

podinsp. Tomasza Krajewskiego
WKiS KWP Bydgoszcz

(KWP w Bydgoszczy / mw)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 28.95 MB)

Powrót na górę strony