Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grozili detonacją bomby

Data publikacji 06.08.2007

Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych mężczyzn w wieku 27 i 35 lat, którzy zagrozili mieszkance Płouszowic detonacją bomby, jeśli ta nie zapłaci im za spokój 10 tys. zł. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj 50-letnia mieszkanka Kolonii Płouszowice poinformowała dyżurnego komisariatu w Niemcach, że ok. 18:00 zadzwonił do niej z mężczyzna i zażądał, by w ciągu trzech godzin położyła przy bramie swojej posesji 10 tys. zł. Rozmówca zagroził, że w razie odmowy jego żądania zdetonuje bombę. Przestraszona kobieta powiadomiła Policję.

Policjanci natychmiast sprawdzili teren posesji nie znajdując ładunku wybuchowego. Po pewnym czasie do bramy wjazdowej na posesję podeszło dwóch mężczyzn. Funkcjonariusze ustalili, że jeden z nich mieszka w tej samej miejscowości a drugi w pobliskich Uniszowicach. Funkcjonariusze ustalili, że to oni grozili detonacją bomby kobiecie. Obu mężczyzn zatrzymano.

Badanie alkomatem wykazało, że  27-letni mieszkaniec Uniszowic miał 0,61 promila alkoholu, a  35-latek z  Płouszowic  2,21 promila alkoholu w organizmie. Obaj odpowiedzą przed sądem za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego.

Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony