Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wodniacy pomogli dwóm jednostkom

Data publikacji 27.06.2012

Policjanci ze świnoujskiej policji wodnej w trakcie regat, które odbywały się w ramach „ Dni Morza 2012”, udzielili pomocy dwóm załogom pływającym.

Regaty zabezpieczane były między innymi przez świnoujską policję wodną. W trakcie odbywających się zawodów, drogą radiową o pomoc zwróciła się załoga jednej z żaglówek, która wykonywała rejs po morzu a nie była uczestnikiem regat. Z relacji osób zawiadamiających wynikało, że na jachcie doszło do złamania masztu w dwóch miejsca w wyniku czego nie mógł on kontynuować dalszego rejsu.

Po usłyszeniu tego komunikatu funkcjonariusze świnoujskiej policji wodnej przystąpili do działania. Po zlokalizowaniu miejsca pobytu jednostki, udzielili niezbędnej pomocy i odholowali ją do świnoujskiego portu.

Kilka godzin po pierwszym zdarzeniu funkcjonariusze zaobserwowali nienaturalne zachowanie innej załogi, która wiaderkami wylewała wodę z łodzi. Po podpłynięciu do jachtu okazało się, że nabiera on wody, co groziło zatopieniem. Policjanci natychmiast przystąpili do pomocy . Do działań włączyła się jednostka SAR-u, która asystowała przy holowaniu. Dzięki podjętym sprawnie działaniom udało się i tym razem odholować załogę i jednostkę do portu.

(KWP w Szczecinie / mw)
 

Powrót na górę strony