Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za zbrodnię sprzed 16 lat

Data publikacji 28.06.2012

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw, przy współpracy z Wydziałem V Śledczym Prokuratury Okręgowej w Warszawie, zatrzymali sprawców brutalnego napadu, do którego doszło 16 lat temu na warszawskim Mokotowie. Zatrzymani to 52 – letnia Krystyna M., której przedstawiono zarzut podżegania do zabójstwa oraz mężczyźni, którzy będą odpowiadali za usiłowanie zabójstwa.

16 lat temu na warszawskim Mokotowie doszło do brutalnego napadu. Śledczy ustalili wtedy, że do jednego z mieszkań przy ulicy Puławskiej wtargnęli nieznani mężczyźni, obezwładnili gazem mieszkającą tam kobietę, a jej męża postrzelili z broni palnej w głowę. Mimo tego, że przesłuchano w tej sprawie wielu świadków oraz zabezpieczono ślady kryminalistyczne, nie ustalono sprawców. Pokrzywdzony mężczyzna na skutek niezwłocznie udzielonej mu pomocy medycznej cudem przeżył i po wyjściu ze szpitala wrócił do domu.

Na początku tego roku do policjantów ze stołecznego wydziału dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw dotarła informacja, która rzuciła nowe światło na sprawę. Wynikało z niej, że pokrzywdzona w sprawie kobieta miała zlecić zabójstwo męża, a dla zatarcia śladów upozorować napad rabunkowy. Funkcjonariusza szybko ustalili dane sprawców.

W toku przeprowadzonej realizacji zostali zatrzymani mężczyźni oraz kobieta, która podżegała ich do popełnienia zabójstwa. Zatrzymani to 33 – letni Wirgiliusz L., 32 – letni Adam C., oraz 52 – letnia Krystyna M. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów podejrzanym oraz zastosowanie przez sąd tymczasowego aresztowania. Wszystkim zatrzymanym grożą surowe kary.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony