Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie porywaczy

Data publikacji 06.08.2007

Policjanci z Bytomia po godzinie od otrzymania zgłoszenia o porwaniu 16-latka zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o to przestępstwo i uwolnili porwanego. Zatrzymani są mieszkańcami Bytomia w wieku od 21 do 23 lat. Grozi im za to do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, tuż po 18:00 bytomscy policjanci dostali telefon od zdenerwowanej kobiety o porwaniu jej 16-letniego syna. Z relacji zrozpaczonej matki wynikało, że na jednej z ulic trzej nieznani mężczyźni wepchnęli jej syna do forda i odjechali w nieznanym kierunku.

Policjanci natychmiast podjęli poszukiwania i ścisłą współpracę z rodziną porwanego nastolatka. Po  40 minutach porywacze nawiązali kontakt telefoniczny z rodziną i zażądali 200 zł okupu. Uzgodniono miejsce przekazania pieniędzy i sposób uwolnienia porwanego. Miała to być stacja paliw w jednej z dzielnicy Bytomia. W ostatniej chwili porywacze zmienili miejsce, przenosząc spotkanie na inną stację w centrum miasta. Tam też doszło do policyjnej zasadzki i po przyjęciu żądanej kwoty, dwóch porywaczy zatrzymano. Policjanci ustalili, że kilka  kilometrów dalej 16-latka pilnuje trzeci porywacz. Po kilkunastu minutach mężczyznę zatrzymano, a chłopca przekazano rodzicom.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia. Zatrzymani są mieszkańcami Bytomia – Miechowic, w wieku od 21 do 23 lat.

Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony