Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyjazd motocyklistów Knight Riders

Data publikacji 28.06.2012

Raidersi znów jadą do Niemiec. 28 czerwca 2012 roku członkowie Klubu Motocyklowego Knight Riders IPA Poland po raz kolejny wyjechali na Międzynarodowy Zlot IPA w Münster w Niemczech. Spotkanie motocyklistów z różnych krajów zaplanowane zostało w dniach 29 czerwca – 1 lipca. Ideą tej imprezy jest wymiana doświadczeń i promowanie bezpiecznej jazdy, w tym na motocyklach, po drogach Europy. Klub Knight Riders już dwukrotnie gościł w Münster na zlotach IPA w latach 2006 i 2009.

Tegoroczny wyjazd do Münster objął Honorowym Patronatem Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi, insp. Dariusz Banachowicz. Przed gmachem KWP z motocyklistami spotkał się I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Dariusz Manowiecki. Klubowicze zaprezentowali Komendantowi swoje niezwykłe maszyny. Ich wzorowy stan techniczny potwierdził trik z monetą stojącą na sztorc bezpośrednio na pracującym silniku motocyklowym. Insp. Manowiecki na pożegnanie życzył Raidersom między innymi szerokich zakrętów i dobrej przyczepności. Klubowiczów wyruszających w daleką podróż pobłogosławił Kapelan Wojewódzkiego Ośrodka Duszpasterskiego Policji w Łodzi – ks. Kazimierz Zaleski.

Klub Knight Riders działający przy Łódzkiej Grupie Wojewódzkiej IPA działa od 2003 roku. Zrzesza on członków IPA, funkcjonariuszy policji, straży granicznej, straży pożarnej i emerytów tych formacji, którzy mają własny regulamin, logo oraz sztandar. W tym roku klub Knight Riders uzyskał status oficjalnego klubu motocyklowego Sekcji Polskiej International Police Association. Oprócz wpływu na integrację środowiska policjantów jeżdżących na motocyklach, członkowie klubu niejednokrotnie uatrakcyjniali różne imprezy organizowane przez Policję i nie tylko, zwłaszcza te adresowane dla najmłodszych.

Również bydgoscy członkowie klubu Knight Riders wyjechali dzisiaj na zlot do Münster. O godz 8.15 na Starym Rynku odbyło się uroczyste pożegnanie. Motocykliści zostali pożegnani przez Jana Szopińskiego, Zastępcę Prezydenta Bydgoszczy oraz przedstawicieli służb mundurowych. Bydgoską policję reprezentował nadkom. Sławomir Szymański, Zastępca Komendanta miejskiego, który życzył motocyklistom szerokiej i bezpiecznej drogi oraz wyraził nadzieję, że swoją postawą będą wzorem dla innych uczestników ruchu drogowego. Członkowie grupy będą reprezentowali podczas zlotu barwy Polski oraz miasto Bydgoszcz. Z rąk Zastępcy Prezydenta odebrali flagę miasta. Uczestnicy udający się w trasę ubrali kamizelki odblaskowe, a następnie pod asystą policjantów udali się w drogę.

(KWP w Łodzi / KWP w Bydgoszczy / mj)

  • Łódź

  • Bydgoszcz

Film Wyjazd motocyklistów Knight Riders

Opis filmu: IPA, motocykliści

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Wyjazd motocyklistów Knight Riders (format flv - rozmiar 8.46 MB)

Powrót na górę strony