Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za groźby karalne i pozbawienie wolności

Data publikacji 28.06.2012

Policjanci z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw stołecznej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kierowanie gróźb karalnych w stosunku do 16-letniego mieszkańca powiatu pruszkowskiego. 43-letni Tomasz W. ps. „ Martwy” odpowie dodatkowo za pozbawienie wolności małoletniego. Wczoraj mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do walki z terrorem i zabójstw kilka miesięcy pracowali przy sprawie związanej z zastraszaniem 16-latka z powiatu pruszkowskiego. Na początku marca tego roku chłopak został wywieziony na jeden ze skupów złomu, gdzie grożono mu spaleniem. Prawdopodobnie chodziło o porachunki osobiste.

Po kilku miesiącach pracy policjanci ustalili personalia mężczyzny, podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych. Okazał się nim powiązany wcześniej z jedną z grup przestępczych, 43-letni Tomasz W. ps. „ Martwy”. Policjanci dokładnie zaplanowali jego zatrzymanie. Wcześnie rano rozpoczęli realizację. Tomasz W. próbował uciekać przez okno w łazience, na pierwszym piętrze bloku, w którym mieszkał. Mężczyznę błyskawicznie obezwładniono i zatrzymano.

Tomaszowi W. przedstawiono już zarzut kierowania gróźb karalnych i pozbawienia wolności 16-latka. Za przestępstwa, o które jest podejrzany, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony