Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszust zatrzymany

Data publikacji 06.08.2007

Warmińsko-mazurscy policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca Rybnika podejrzanego o oszustwa i wyłudzanie pieniędzy od sprzedawców sklepów spożywczych. Wymieniając dwa banknoty pięćdziesięciozłotowe na jeden stuzłotowy oszukał kilka osób. Grozi mu za to do 8 lat więzienia.

Pierwsza informacja o przestępczej działalności 27-latka za Śląska dotarła do policjantów z Węgorzewa 1 sierpnia tego roku. Tego dnia ok. 18:00 w sklepie spożywczym przy ul. Prusa młody mężczyzna zamienił dwa banknoty pięćdziesięciozłotowe na jeden o nominale 100 zł. Następnie wmawiając ekspedientce, że się pomyliła i dała mu tylko 10 zł. domagał sie zamiany. Kobieta przepraszając za tę pomyłkę wyjęła z kasy kolejne 100 zł. wręczając klientowi. Jak ustalili policjanci do podobnych zdarzeń, doszło w sklepach spożywczych w Węgorzewie, Giżycku i Orzyszu.

Policjanci zatrzymali 27-letniego Tomasza W. 2 sierpnia br. ok. 15:30 podczas kontroli drogowej w Giżycku. Zatrzymano również jego dwóch kolegów w wieku 19 i 20 lat. Po przesłuchaniu 27-letniemu Tomaszowi W. przedstawiono zarzuty oszustwa, do których dokonania się przyznał na terenie Węgorzewa, Giżycka i Orzysza. Pozostałych mężczyzn zwolniono.

W sobotę giżycki Sąd Rejonowy aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony