Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono nielegalny towar pochodzący z przestępczości akcyzowej

Data publikacji 28.06.2012

Policjanci z Człuchowa wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego ze Słupska zabezpieczyli towar pochodzący z przestępczości akcyzowej. Wartość rynkowa zabezpieczonego alkoholu, papierosów i tytoniu to ponad 50 tys. zł. Dwaj mężczyźni odpowiedzą za przestępstwa karno-skarbowe.

W ciągu kilku dni policjanci Wydziału Kryminalnego z Człuchowa wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego ze Słupska zabezpieczyli towar pochodzący z przestępczości akcyzowej o łącznej wartości ponad 50 tys. zł.
 
Wczoraj po południu funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem galaxy. W bagażniku auta policjanci znaleźli 6 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Podczas przeszukania domu i pomieszczeń gospodarczych u 39-letniego mężczyzny kryminalni zabezpieczyli ponad 11 kilogramów tytoniu i 420 sztuk papierosów bez znaków akcyzy oraz prawie 200 sztuk gilz papierosowych i kilkanaście maszynek do ich nabijania.
 
Jak ustalili śledczy, mieszkaniec powiatu bytowskiego od pewnego czasu trudnił się handlem nielegalnym tytoniem i papierosami. Wartość rynkowa zabezpieczonego towaru to prawie 9 tys. zł.
 
Podczas wspólnych działań policjantów i celników na terenie Człuchowa, w ubiegłym tygodniu zatrzymany został 45-letni mężczyzna, który oferował kupno alkoholu oraz tytoniu i papierosów bez polskich znaków akcyzowych. W pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych należących do człuchowianina funkcjonariusze znaleźli ponad 220 litrów spirytusu, prawie 1300 sztuk papierosów, 30 kilogramów tytoniu i podrobioną odzież sportową różnych marek. Policjanci zabezpieczyli też butelki, etykiety, kapsle i inne przedmioty służące do produkcji i dystrybucji alkoholu.
 
Wartość rynkowa zabezpieczonego towaru to ponad 43 tys. złotych.
 
Teraz obaj mężczyźni odpowiedzą za przestępstwa karno-skarbowe.

(KWP w Gdańsku / pm)
 

Powrót na górę strony