Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany po pościgu

Data publikacji 06.08.2007

Stołeczni policjanci zatrzymali wczoraj po pościgu 29-letniego Piotr P. Kierowca audi nie zwracając uwagi na sygnalizację świetlną i nie sygnalizując zmiany pasa ruchu zderzył się z jadącym zgodnie z przepisami renaultem. Nie zatrzymując się następnie przemknął obok patrolu policyjnego. Po zatrzymaniu okazało się, że miał ponad 1,6 promila alkoholu.

29- letni Piotr P. wpadł w ręce mundurowych w trakcie pościgu w rejonie Puławskiej. Wszystko rozegrało się przed 22:00. Policjanci patrolujący rejon Puławskiej zauważyli srebrne audi, które z nadmierną prędkością przemierzało ulicę. Kierujący nie zważał na sygnalizację świetlną. Nie sygnalizował też zamiaru zmiany pasa ruchu. W pewnym momencie zderzył się z jadącym zgodnie z przepisami renault.

Funkcjonariusze  natychmiast podjęli pościg za sprawcą kolizji. Mężczyzna jechał jednak dalej, nie zwracając uwagi na wydawane przez policjantów polecenia nakazujące zatrzymanie auta. Policjanci wezwali do pomocy drugą załogę, aby odciąć temu piratowi drogę.

Po chwili uciekający audi wjechał na jedną ze stacji benzynowych, gdzie porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. 29-letni Piotr P. wpadł w ręce policjantów już po kilku metrach.

Jak wykazało badanie alkomatem mężczyzna miał ponad 1,6 promila alkoholu. Ponadto podróżował samochodem bez dokumentów. Noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań, a samochód odholowano na policyjny parking.

Dziś śledczy ustalą prawowitego właściciela pojazdu. Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzuty.

Powrót na górę strony