Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bilans XIII Przystanku Woodstock

Data publikacji 06.08.2007

Policjanci podsumowali przebieg XIII "Przystanku Woodstock", który odbył się w dniach 3 lipca – 5 sierpnia w Kostrzynie n/O. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwało ponad 1100 policjantów. W działającym polowym posterunku Policji przyjmowano zawiadomienia o przestępstwach. Dużym zainteresowaniem cieszyła się Wioska Policyjna, w której informowano i przestrzegano przed sektami i szkodliwością uzależnień.

Lubuscy policjanci byli wspierani przez 300 policjantów z Krakowa, Warszawy, Bydgoszczy i z Wrocławia. W sztabie operacji mieszczącym się w Komisariacie Policji w Kostrzynie, dowódcy poszczególnych podoperacji, Miasto, Kolej, Droga i Koncert koordynowali działania wszystkich służb na terenie miasta i wioski koncertowej.

Za główną sceną zorganizowano polowy posterunek Policji, w którym kryminalni przyjmowali od woodstockowiczów zawiadomienia o przestępstwie. W tym roku policjanci odnotowali kilkadziesiąt "drobnych" zdarzeń. Uczestnicy zgłaszali głównie zaginięcia bądź kradzieże  dokumentów, telefonów komórkowych i innych drobnych przedmiotów. Nie wszystkie zgłoszenia potwierdzały się. W wielu przypadkach zaginione rzeczy się odnalazły. Dobra zabawa i roztargnienie były główną przyczyną ich utraty. W jednym przypadku doszło do poturbowania członka pokojowego patrolu.

Policjanci zatrzymali 6 młodych osób z niewielkimi ilościami środków odurzających. Jak tłumaczyli zatrzymani, mieli je na własny użytek. Nie unikną jednak odpowiedzialności karnej.

Tak jak w zeszłym roku, tak i tym razem działała i cieszyła się dużym zainteresowaniem Wioska Policyjna. To w niej policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., wspierani przez "La Stradę", dominikanów oraz kolegów z Niemiec informowali i przestrzegali przed sektami oraz szkodliwością uzależnień. W "wiosce" można było, zakładając specjalne okulary, sprawdzić jak reaguje i jak widzi świat osoba, która ma w organizmie 1,5 promila alkoholu. Okazało się, że pokonanie w tych okularach toru przygotowanego przez policjantów jest potwornie trudne. W namiocie teatralnym wystawiono monodram dla młodzieży szkół gimnazjalnych, średnich i studentów pt. "Człowiek prawie prawdopodobny", mówiący o problemach związanych z brakiem komunikacji międzyludzkiej.

W niedzielę 5 lipca Kostrzyn zaczął pustoszeć. Tysiące młodych ludzi opuszczało miasto. Pociągami specjalnymi i samochodami ponad 80 tys. woodstockowiczów udało się do swoich domów. Policjanci ruchu drogowego i prewencji dbali, aby ruch odbywał się płynnie i aby powroty przebiegły sprawnie i szybko. Nie odnotowano zakłóceń oraz wybryków. 

Powrót na górę strony