Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrole autokarów podczas wakacji

Data publikacji 02.07.2012

Zaczęły się wakacje, a to oznacza, że tysiące dzieci z całej Polski wyjedzie na kolonie i obozy. Dla policjantów ruchu drogowego, jak co roku, to czas wzmożonych kontroli autokarów, którymi będą się przemieszczać nasze pociechy. Każdy rodzić może poprosić funkcjonariuszy o taką kontrolę przed wyjazdem – dzięki niej będzie spokojny, że jego dziecko jedzie sprawnym busem i dojedzie bezpiecznie do celu.

Jak co roku okres wakacji letnich to dla policjantów ruchu drogowego czas wzmożonych kontroli autokarów, którymi będą przewożone dzieci i młodzież na obozy i kolonie. Każdy rodzić może wcześniej, przed wyjazdem poprosić funkcjonariuszy o sprawdzenie stanu technicznego pojazdu oraz trzeźwości kierowcy. Dzięki temu będą mieli większą pewność, że najmłodsi podróżują sprawnym autokarem i bezpiecznie dojadą na miejsce wypoczynku. Funkcjonariusze podczas kontroli bardzo dokładnie i szczegółowo sprawdzają między innymi hamulce, stan ogumienia i oświetlenia autokaru. Poza tym sprawdzają także stan trzeźwości szofera.

Aby poprosić funkcjonariuszy drogówki o taką kontrolę, trzeba się odpowiednio wcześniej do nich zgłosić. Z większych miast każdego dnia podczas wakacji wyjeżdża kilkadziesiąt, a czasem nawet więcej autokarów z najmłodszymi na wypoczynek. Aby wszystko odbyło się szybko i fachowo, należy na kilka dni przed planowaną podróżą skontaktować się z wydziałem ruchu drogowego danej komendy i poprosić o kontrolę.

kj

Powrót na górę strony