Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sekretarz Generalny Interpolu w Policyjnym Centrum Dowodzenia

Data publikacji 30.06.2012

Sekretarz Generalny Interpolu, Ronald Noble, odwiedził Policyjne Centrum Dowodzenia w Legionowie. Spotkał się z polskimi i zagranicznymi policjantami, pracującymi w Centrum przez cały czas mistrzostw Europy w piłce nożnej. Towarzyszył mu Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, Michał Deskur. Funkcjonowanie, zadania i przebieg pracy w Centrum przedstawił gościom nadinsp. Krzysztof Gajewski - I Zastępca Komendanta Głównego Policji.

Przez cały czas trwania turnieju, w Policyjnym Centrum Dowodzenia, oficerowie Interpolu, w ramach specjalnego zespołu wsparcia przy imprezach masowych wysokiej rangi - Interpol Major Event Support Team – IMEST, wykonują zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w czasie EURO 2012. Odwiedziny naszego kraju przez Ronalda Noble były więc świetną okazją do zapoznania go ze specyfiką pracy polskich i zagranicznych policjantów w trakcie zabezpieczenia dużej międzynarodowej imprezy. Goście znaleźli także czas na krótką rozmowę z przedstawicielami Policji hiszpańskiej, niemieckiej, włoskiej i ukraińskiej, którzy wspomagają polskich funkcjonariuszy w Centrum.

Funkcjonowanie, zadania i przebieg pracy w Policyjnym Centrum Dowodzenia przedstawił nadinsp. Krzysztof Gajewski - I Zastępca Komendanta Głównego Policji.

Zaproszeni goście obejrzeli także Międzynarodowe Centrum Szkoleniowe do walki z Nielegalnymi Laboratoriami Narkotykowymi (International Training Centre for Combating Clandestine Laboratories – ITCCCL), w którym szkolą się policjanci z całego świata, a które znajduje się na terenie Centrum Szkolenia Policji.

Sekretarz Generalny Interpolu, Ronald Noble, przyjechał do Polski na zaproszenie Ministra Spraw Wewnętrznych Jacka Cichockiego.

rh

Powrót na górę strony