Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczyli liczbę pasażerów

Data publikacji 02.07.2012

Podczas policyjnych kontroli drogowych okazało się, że w dwóch przypadkach w pojazdach podróżowało znacznie więcej osób niż dopuszczają przepisy. Obie kierujące zostały ukarane mandatami i punktami karnymi.


W minioną niedzielę (1.07) wschowscy policjanci w miejscowości Szlichtyngowa zatrzymali do kontroli drogowej 57-letnią kobietę kierującą osobowym VW Polo, która w terenie zamiast dozwolonej prędkości 50 km/h jechała o 25 km/h więcej. Podczas kontroli policjanci zauważyli, że w pojeździe zamiast 5 osób znajdowało się ich znacznie więcej. Gdy poprosili wszystkich o opuszczenie auta okazało się, że kierująca 57-letnia mieszkanka gm. Niechlów przewozi o sześć osób więcej. Siedmioro z nich nie ukończyło 12 roku życia.

Pasażerowie byli tak ściśnięci , że mieli problem z opuszczeniem samochodu. Jedno z najmłodszych dzieci było ułożone pod nogami pasażerki siedzącej na przednim fotelu. Jak się okazało, kobieta wracała z nad jeziora i chciała wszystkie osoby zabrać jednym kursem.

Kierująca została ukarana mandatem w wysokości 850 złotych i 18 punktami karnymi.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

***

Tuż po godzinie pierwszej w nocy na jednej z lokalnych dróg garwolińscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobową hondę, którą podróżowało dziesięć osób. W kabinie zmieściło się ośmioro, a dwie osoby jechały w bagażniku. Młodzi ludzie w wieku od 18 do 20 lat wracali z zabawy tanecznej. Samochodem kierowała 18-letnia kobieta, która prawo jazdy miała od pięciu miesięcy - została ukarana 500 złotowym mandatem i 9 punktami karnymi.

Po raz kolejny apelujemy do wszystkich kierujących o rozsądek i przestrzeganie przepisów.

(KWP w Radomiu / mj)

Powrót na górę strony