Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozstrzygnięcie konkursu "Policjant, który mi pomógł" 2012

Data publikacji 02.07.2012

Zakończyła się V edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł”, która trwała od 1 czerwca 2011 r. do 31 maja 2012 r. Jednym z pięciu laureatów konkursu został asp. Remigiusz Basiak, dzielnicowy z KPP w Szydłowcu. Wręczenie nagród wyróżnionym odbędzie się 21 lipca br. w Warszawie podczas Centralnych Obchodów Święta Policji.

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia jest organizatorem konkursu pn. „Policjant, który mi pomógł”. Konkurs objęty jest przez Komendanta Głównego Policji patronatem honorowym oraz wpisany został w ramy rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej". V edycja konkursu trwała od 1 czerwca 2011 r. do 31 maja 2012 r.

Kapituła konkursu składająca się z pracowników "Niebieskiej Linii", przedstawiciela Biura Prewencji KGP oraz zwycięzców poprzednich edycji wyłoniła pięciu laureatów. Podstawowym kryterium oceny zgłoszeń była merytoryczna ocena działań policjantów w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, wynikająca z analizy uzasadnień do zgłoszeń.

Jednym z pięciu laureatów konkursu został asp. Remigiusz Basiak, dzielnicowy z KPP w Szydłowcu. Do konkursu „Policjant, który mi pomógł”, został zgłoszony przez mieszkankę gminy Jastrząb , która wraz z dziećmi była ofiarą przemocy fizycznej i psychicznej ze strony męża nadużywającego alkoholu. Dzielnicowy uruchomił wszystkie procedury związane z sytuacją przemocową. Pozwoliło to na ustabilizowanie życia rodziny. Osoba, która zgłosiła kandydaturę policjanta stwierdziła, że dzięki niemu ich życie wróciło do normalności.

Wręczenie nagród wyróżnionym odbędzie się 21 lipca br. w Warszawie podczas Centralnych Obchodów Święta Policji.

Asp. Remigiusz Basiak pełni służbę w Policji od grudnia 1998 roku, od początku w Komendzie Powiatowej Policji w Szydłowcu . Od lipca 2004 roku zajmuje stanowisko dzielnicowego i obsługuje rejon gminy Jastrząb. Jest policjantem w pełni zaangażowanym w służbę i z oddaniem wykonuje swoje obowiązki. Bogate doświadczenie zawodowe potrafi wykorzystać w codziennej służbie. Jako dzielnicowy inicjuje działania instytucji i organizacji, by nieść pomoc osobom potrzebującym. W życiu prywatnym żonaty, jest ojcem dwóch córek w wieku 14 i 12 lat. Pasjonuje się wędkarstwem, interesuje go piłka nożna.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony