Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akt oskarżenia wobec 21 lekarzy

Data publikacji 02.07.2012

Za przyjęcie korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej odpowie 21-lekarzy różnych specjalności z Lublina. Przestępczy proceder polegał na wystawianiu zaświadczeń lekarskich stwierdzających nieprawdę co do stanu zdrowia osób, które na tej podstawie wyłudzały renty. Sprawą zajmowali się funkcjonariusze z Wydziału do walki z Korupcją KWP w Lublinie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej.

Śledztwo zostało wszczęte na podstawie materiałów własnych Policji. Sprawą zajmowali się funkcjonariusze z Wydziału do walki z Korupcją KWP w Lublinie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej. Proceder polegał na wystawianiu zaświadczeń lekarskich stwierdzających nieprawdę co do stanu zdrowia i przebiegu leczenia osób, które na tej podstawie wyłudzały świadczenia socjalne. Ustaleni lekarze różnych specjalności przyjmowali za to korzyści majątkowe.
Zarzuty w tej sprawie usłyszało 21 lekarzy z różnych placówek medycznych na terenie Lublina. Akt oskarżenia sporządziła Prokuratura Okręgowa. Straty na rzecz ZUS-u z tytułu wyłudzonych świadczeń rentowych wynoszą kilkaset tysięcy złotych.

15 oskarżonych lekarzy przyznało się do winy i chce dobrowolnie poddać się karze. Zarzuty dotyczą okresu od 1997 do 2005 roku. Za przyjęcie korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony