Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa kradnąca samochody rozbita

Data publikacji 07.08.2007

Policjanci z Poznania wraz z kolegami z Szamotuł, zatrzymali wczoraj 9 członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami samochodów na terenie Wielkopolski. Po dokonanej kradzieży pojazdy trafiały na prywatne posesje, gdzie przerabiano wszystkie numery identyfikacyjne przygotowując auta do sprzedaży. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Wczoraj na terenie powiatu szamotulskiego, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu i Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach zatrzymali 9 mężczyzn – członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami samochodów oraz ich sprzedażą. Zatrzymani członkowie grupy przestępczej to mężczyźni w wieku od 18 do 77 lat. Siedmiu z nich to mieszkańcy powiatu szamotulskiego, a dwóch województwa kujawsko-pomorskiego.

Po dokonanej kradzieży pojazdy trafiały na prywatne posesje, gdzie przerabiano wszystkie numery identyfikacyjne. Następnie zajmowano się ich zbyciem. Policjanci zabezpieczyli 9 pojazdów, z których trzy zostały ustalone jako skradzione (dwa Fiaty Seincento i Uno), na terenie Wielkopolski.

Policjanci prowadzący dochodzenie nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Powrót na górę strony