Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

XVII Zlot Rowerowy im. Gen. Marka Papały

Data publikacji 02.07.2012

W Pruchniku odbył się XVII Zlot Rowerowy im. Generała Marka Papały. Na wszystkich trasach ścigało się blisko 400 zawodników. Zwycięzcom poszczególnych tras, w imieniu Podkarpackiej Policji, gratulował inspektor Andrzej Sabik, a także rodzina Generała i przedstawiciele samorządu.

Blisko 400 zawodników, wzięło udział w XVII Zlocie Rowerowym im. Generała Marka Papały. Wczoraj, na stadionie w Pruchniku i na trzech wyznaczonych trasach: hobby, mega i giga, ścigały się zarówno dzieci, młodzież, a także podopieczni z 9 Środowiskowych Domów Samopomocy województwa podkarpackiego. Zwycięzcom poszczególnych dystansów i kategorii, gratulował w imieniu kierownictwa Podkarpackiej Policji - insp. Andrzej Sabik, a także Komendant Powiatowy Policji w Jarosławiu insp. Janusz Dymek i kierownik posterunku asp. szt. Wojciech Mikłasz. Zmaganiom sportowców kibicował także Wicestarosta Jarosławski Józef Szkoła, burmistrz Pruchnika - Wacław Szkoła wraz z zastępcą Stanisławem Kłopotem i sekretarzem Robertem Grządzielem. Nagrody ufundowała także rodzina Generała – ojciec Jan, brat Andrzej i siostra Krystyna, którzy również gratulowali zwycięzcom. Oprócz zmagań sportowych w trakcie zlotu, jego organizatorzy pamiętają o gen. Marku Papale. Wyrazem tej pamięci było złożenie kwiatów na grobie Generała.

Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska skierowała do uczestników zlotu gratulacje i specjalne pozdrowienia, które odczytała Agnieszka Lew. Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji insp. Zdzisław Stopczyk ufundował dla jednego z uczestników okolicznościowy puchar, który trafił w ręce Arkadiusza Krzesińskiego, zwycięzcy najdłuższego z dystansów. Ten zawodnik Rzeszowskiego Klubu Sportowego zwyciężył na trasie giga, która liczy 83 kilometry.

(KWP w Rzeszowie / mw)
 

  • foto Tadeusz Czaczkowski
  • foto Tadeusz Czaczkowski
  • Hołd Generałowi oddali insp.Andrzej Sabik, insp.Janusz Dymek i asp.szt. Wojciech Mikłasz
  • Kwiaty na grobie Generała złożyli także pracownicy UM Pruchnika wraz z Burmistrzem Wacławem Szkołą
  • Puchar ufundowany przez Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji ins.Zdzisława Stopczyka trafił do Arkadiusza Krzesińskiego
  • Zwycięzcom gratulował Burmistrz Pruhnika Wacław Szkoła
Powrót na górę strony