Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzali kody doładowujące telefony komórkowe

Data publikacji 03.07.2012

Śląscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zakończyli właśnie śledztwo prowadzone pod nadzorem tyskiej prokuratury. Sprawa dotyczyła dwóch oszustów, którzy wyłudzali od personelu licznych placówek handlowych kody doładowujące telefony komórkowe. Akt oskarżenia, który właśnie trafił do sądu w Tychach zawiera aż 205 zarzutów.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KWP w Katowicach wpadli na trop oszustów, specjalizujących się w wyłudzaniu od pracowników różnych obiektów handlowych kodów doładowujących telefony komórkowe. Dwaj mieszkańcy Tychów w wieku 22 i 25 lat działali zawsze podobnie. Podając się za serwisantów przysłanych do naprawy terminali doładowujących „komórki” w systemie Prepaid, prosili personel o wydrukowanie kuponów i podanie im znajdującej się na nich sekwencji 14 cyfr. Tak zdobyte kody mężczyźni sprzedawali po zaniżonych cenach nominalnych na internetowych portalach aukcyjnych.

Śledczy ustalili, że oszuści działali od 2009 do 2010 roku głównie na terenie Tychów oraz Bielska-Białej, oszukując w tym czasie ponad 200 przedsiębiorców na prawie 100 tys. zł.

Sprawcom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Katowicach / mj)
 

Powrót na górę strony