Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywali się do sklepów z elektroniką

Data publikacji 07.08.2007

Policjanci ze Stalowej Woli zatrzymali włamywaczy, którzy okradli dwa sklepy ze sprzętem elektronicznym. Okazało się, że to nie jedyne przestępstwa, jakie ostatnio popełnili. Sąd aresztował dwóch spośród trójki zatrzymanych, trzeci jest nieletni.

W ubiegłym tygodniu w Stalowej Woli włamywacze wybili szyby w witrynach dwóch sklepów oferujących rozmaite urządzenia RTV i elektroniczne. Ze sklepu przy al. Jana Pawła II zabrali laptopy, kamery video, aparaty fotograficzne, telefony warte w sumie 40 tysięcy złotych. Z placówki przy Poniatowskiego zginęły też aparaty fotograficzne i komórkowe, tu straty sięgnęły 14 tysięcy złotych.

Policjanci zatrzymali podejrzanych pod koniec tygodnia, był to efekt działań operacyjnych. Dwaj włamywacze są tymczasowo aresztowani, tak na wniosek Policji i prokuratury zdecydował Sąd Rejonowy w Stalowej Woli. Jeden z nich, 26-letni Andrzej M. ze Stalowej Woli odsiadywał niedawno wyrok za rozbój.

W domach podejrzanych policjanci znaleźli rzeczy skradzione z garaży w Stalowej Woli, m.in. gitarę, wzmacniacz, akcesoria wędkarskie. Ustalili też, że zatrzymani okradli osiem garaży w Stalowej Woli. Zabierali wszystkie cenne rzeczy. Do jednego włamali się wyrywjąc drzwi - przymocowali zawias linką holowniczą do samochodu.

Trwa śledztwo w tej sprawie. 

Powrót na górę strony