Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano złodziei metalowych rur

Data publikacji 07.08.2007

Policjanci z Mysłowic zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn w wieku 28 – 57 lat, którzy na terenie kompleksu leśnego przy ulicy Kosztowskiej kradli metalowe rury. Jeden z nich próbował ucieczki koparką, drugi ciężarówką. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Wczoraj ok. 21:00 świadek zdarzenia zadzwonił do mysłowickiej komendy z informacją, że grupa osób korzystających z ciężkiego sprzętu wykonuje podejrzane prace w lesie. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce i tam zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn w wieku 28 i 57 lat.

Młodszy usiłował uciec koparką, lecz po krótkim pościgu został zatrzymany i obezwładniony. Jego starszy kompan próbował w tym czasie odjechać ciężarowym mercedesem, ale również bezskutecznie. Na miejscu policjanci zabezpieczyli dwie rury o średnicy 1,6 metra i długości ok. 3 metrów, które przygotowano do załadunku na ciężarówkę. Około 100 metrów dalej funkcjonariusze ujawnili kilkudziesięciometrowy wykop, z którego najprawdopodobniej w tym samym czasie, usiłowano ukraść kolejne elementy sieci wodociągowej. Okazało się, że rury stanowią część nieczynnego wodociągu wchodzącego w skład stacji uzdatniania wody na odcinku Imielin - Mikołów.

Obaj mężczyźni - mieszkańcy Sosnowca i Dąbrowy Górniczej - trafili do policyjnego aresztu. Trwają czynności wyjaśniające.

Powrót na górę strony