Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany 7 listami gończymi zatrzymany

Data publikacji 03.07.2012

Policjanci wydziału ruchu drogowego stargardzkiej komendy zatrzymali 45-latka poszukiwanego od czterech lat siedmioma listami gończymi. Mężczyzna w chwili legitymowania usiłował zmylić funkcjonariuszy, podając się za zupełnie inną osobę, jednak czujność mundurowych doprowadziła go do zakładu karnego.

Wczoraj rano na ulicy Grodzkiej w Stargardzie Szczecińskim patrol drogówki podjął interwencję wobec kierującego pojazdem marki Chrysler Voyager, w którym zauważył usterkę świateł stop. Wraz z kierującym poruszali się dwaj pasażerowie, z których jeden nie posiadał dokumentów tożsamości.

Mundurowi w trakcie legitymowania ustalili tożsamość wszystkich mężczyzn, jednak wnikliwość i czujność funkcjonariuszy pozwoliła zweryfikować dane osobowe uzyskane z wypowiedzi ustnej i tym samym ujawnić prawdziwe personalia pasażera. Otóż mężczyzną, który podawał się za 50-letniego mieszkańca Stefanowa, okazał się 45-letni mieszkaniec Gryfina poszukiwany od czterech lat siedmioma listami gończymi i ośmioma zarządzeniami ustalenia miejsca pobytu przez prokuratury rejonowe w Stargardzie Szczecińskim, Gryfinie i Łodzi.

Zatrzymany, który trafił już do zakładu karnego w celu odbycia tymczasowego aresztowania, wkrótce odpowie za przestępstwo przywłaszczenia cudzego mienia oraz niealimentację.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony