Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszust w rękach policjantów

Data publikacji 03.07.2012

Policjanci zatrzymali przebywającego na terenie Wrocławia 41-latka. Jest on podejrzewany o liczne oszustwa dotyczące sprzedaży stali budowlanej. Łączne straty to nawet 500 tys. złotych. Wczoraj decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Funkcjonariusze z KMP w Łomży zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili i wspólnie z policjantami z KWP w Białymstoku i KWP we Wrocławiu zatrzymali w minioną sobotę na terenie Milicza mężczyznę podejrzewanego o liczne oszustwa związane ze sprzedażą stali budowlanej.

Poszukiwany był on w związku ze zdarzeniem, do którego doszło w grudniu ubiegłego roku na terenie Łomży. Wtedy to 41-latek zawarł ze swoją ofiarą umowę sprzedaży metalowych żebrowanych prętów, z której nie miał zamiaru się wywiązać. Następnie, gdy już otrzymał pieniądze, zniknął nie wydając kupującemu towaru. Klient oszacował straty na blisko 30 tys. złotych. Wczoraj 41-latek usłyszał zarzut dotyczący tej sprawy oraz decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Jak się okazało zatrzymany mężczyzna jest podejrzewany także o szereg podobnych oszustw, do których dochodziło na terenie całego kraju. 41-latek poszukiwany był w sumie przez kilka prokuratur oraz kilkanaście jednostek Policji. Podczas przeszukania mieszkania i samochodu mężczyzny policjanci zabezpieczyli między innymi pieniądze w kwocie blisko 80 tys. złotych, laptopy oraz telefony komórkowe. Teraz funkcjonariusze sprawdzą, czy przedmioty te były wykorzystywane w przestępczym procederze.

Jak wynika z ustaleń mundurowych, tylko w okresie od czerwca ubiegłego roku do stycznia tego roku, 41-latek uzyskał od poszkodowanych, których na terenie całego kraju może być nawet kilkuset, w sumie około 500 tys. złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Białymstoku / mj)
 

Powrót na górę strony