Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli napadać na TIR-y, przebierając się za policjantów - zostali zatrzymani

Data publikacji 03.07.2012

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, wspólnie z funkcjonariuszami z dzielnicy Nowe Miasto, zatrzymali dwóch złodziei samochodu. Mieszkańcy Wrocławia wpadli w ręce mundurowych kilkanaście godzin po tym, jak w Poznaniu, terroryzując właściciela nożem, skradli skodę octavię. Policjanci ustalili, że auto tego typu potrzebne było im do popełniania kolejnych przestępstw. Obaj mogą trafić za kratki nawet na 12 lat.

Dwaj młodzi mieszkańcy Wrocławia chcieli popełnić serię przestępstw metodą „na policjanta”. Prawdopodobnie zainspirowali się wydarzeniami, które w przeszłości miały miejsce nie tylko na terenie naszego kraju i były komentowane w mediach. Mężczyźni chcieli podszywać się pod prawdziwych policjantów i w ten sposób napadać na kierowców TIR-ów.

Ich pierwszym krokiem było zdobycie samochodu podobnego wyglądem do policyjnego radiowozu. Na jednym z motoryzacyjnych portali internetowych wyszukali ofertę sprzedaży samochodu skoda octavia koloru granatowego. Właściciel auta pochodził z Poznania. Jak ustalono, nie mieli oni zamiaru kupować tego pojazdu. Umówili się na jazdę próbną w mało uczęszczane miejsce na ul. Krańcowej w Poznaniu. Tam sterroryzowali nożem właściciela i ukradli jego auto. Pokrzywdzony stracił nie tylko swój samochód, ale także rzeczy osobiste oraz portfel z dokumentami i pieniędzmi.

Policjanci z Komendy Miejskiej w Poznaniu z wydziału zajmującego się ściganiem złodziei samochodowych szybko wpadli na trop potencjalnych sprawców. Okazało się, że byli to dwaj mieszkańcy Wrocławia. Wspólnie z policjantami z Nowego Miasta w Poznaniu zaplanowano akcję zatrzymania. Zespoły realizacyjne równocześnie wkroczyły do domów podejrzanych we Wrocławiu. Mężczyźni byli kompletnie zaskoczeni. Na posesji jednego z nich została znaleziona skradziona skoda, a w mieszkaniu policjanci odzyskali pozostałe skradzione przedmioty i dokumenty.

Zatrzymanym mieszkańcom Wrocławia (21 i 23 l.) za napad z nożem i kradzież samochodu grozi kara nawet 12 lat więzienia. Na wniosek policji i prokuratury obaj bandyci zostali aresztowani przez Sąd Rejonowy Nowe Miasto w Poznaniu.

(KWP w Poznaniu / mg)
 

Powrót na górę strony