Mistrzowscy bracia z Policji

Data publikacji 04.07.2012

Dwaj funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie wywalczyli mistrzowskie tytuły w czasie Pucharu Europy w Doce Pares, który odbył się w Oleśnicy. Policyjni bracia zostali powołani do kadry narodowej na zbliżające się mistrzostwa świata, które odbędą się w tym miesiącu na Filipinach.

W minioną sobotę w Oleśnicy odbyły się zawody Euro Cup w Doce Pares (pełnokontaktowa walka na kije). Policjanci, bracia bliźniacy z KPP w Wyszkowie, zajęli najważniejsze miejsca na podium. Jeden z nich wywalczył tytuł Mistrza Europy w kategorii open, drugi zajął w tej samej kategorii drugie miejsce.

Policyjni bliźniacy od 16 lat zajmują się sportami i systemami walki. Społecznie prowadzą zajęcia z samoobrony dla dzieci i kobiet. Obaj policjanci trenują pod okiem trenera kadry narodowej Jana Nycka. Bracia w szeregach Policji są od 2005 roku. Materiał o policyjnych braciach będzie można przeczytać we wrześniowym wydaniu miesięcznika „Policja 997”.