Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali dwóch nieletnich

Data publikacji 04.07.2012

Wrocławscy policjanci pełniący służbę na wodzie uratowali życie 13- i 17-latkowi, którzy wyskoczyli z tonącej łodzi. Młodzi chłopcy resztkami sił próbowali utrzymać się na powierzchni wody. Dzięki szybkiej i profesjonalnej akcji funkcjonariuszy po raz kolejny nie doszło do tragedii.

3 lipca około godziny 11.00 policjanci Referatu Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu podczas patrolowania rzeki Odry w okolicy kładki Zwierzynieckiej zauważyli dwóch chłopców, którzy mieli problemy z utrzymaniem się na powierzchni wody. Młodzi żeglarze nie mieli na sobie kamizelek ratunkowych, a obok nich znajdowała się częściowo zatopiona łódź. Mając na uwadze występujący w tym miejscu bardzo silny nurt rzeczny Policjanci niezwłocznie przystąpili do akcji ratunkowej i wyciągnęli na pokład łodzi chłopców utrzymujących się resztkami sił na powierzchni wody. Uratowanym funkcjonariusze udzielili niezbędnej pomocy przedmedycznej, a następnie zostali okryci kocami termicznymi z uwagi na wychłodzenie organizmu. Łódź odholowano na przystań skąd została zabrana przez właściciela.

Do innego zdarzenia tego typu doszło również kilka dni wcześniej, bo 29 czerwca. Około godz. 20.00 policjanci pełniący służbę na wodzie w okolicy śluzy Szczytniki zauważyli mężczyznę, który - nie zachowując równowagi na stromym umocnieniu brzegowym - spadł do wody z wysokości ponad 5 metrów. Gdy funkcjonariusze podpłynęli bliżej, okazało się, że mężczyzna znajduje się w wodzie, a twarz ma zanurzoną pod powierzchnie i się nie rusza. Niezwłocznie podjęli akcje ratunkową i wyciągnęli z wody nieprzytomnego mężczyznę, któremu udzielno pomocy medycznej, w wyniku czego odzyskał przytomność. Obecnie przebywa w szpitalu. Jak się okazało po sprawdzeniu, jedną z przyczyn upadku mężczyzny do wody mógł być był stan nietrzeźwości, w którym się znajdował. Badanie wykazało u niego ponad 2.5 promila alkoholu w organizmie.

To kolejny dowód na tezę, że alkohol plus woda równa się nieszczęście.

Po raz kolejny dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom policjantów nie doszło do tragedii.

(KWP we Wrocławiu / mg)
 

Powrót na górę strony