Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany po siedmiu latach ukrywania

Data publikacji 04.07.2012

Myśliborscy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego za pobicie i usiłowanie gwałtu. 37-latek, który ukrywał się w Szczecinie poszukiwany był listem gończym od siedmiu lat. Dzisiaj zgodnie z nakazem sądu został doprowadzony do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe lata.

37-letni Myśliborzanin w 1999 roku dokonał pobicia, za co został skazany na rok i trzy miesiące więzienia, a dwa lata później zatrzymany był za usiłowanie gwałtu na małoletniej - skazano go na dwa lata pozbawienia wolności.

Początkowo mężczyzna poszukiwany był w celu ustalenia miejsca pobytu, a w roku 2005 myśliborski sąd wystawił za nim list gończy. Sprawą poszukiwanego zajmowali się policjanci z Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego myśliborskiej komendy. Początkowo czynności operacyjne oraz prowadzone sprawdzenia i typowania nie doprowadziły do zatrzymania tego mężczyzny, ale policjanci ustalili, że poszukiwany wyjechał i ukrywa się w Szczecinie.

Dalsze ustalenia wykazały, że 37-latek, w czasie gdy się ukrywał, nie korzystał ze służby zdrowia, nie posiadał dokumentu tożsamości, pracował na czarno i nie utrzymywał żadnych kontaktów z rodziną. Kilka tygodni temu policjanci wpadli na trop poszukiwanego przestępcy. Został on zatrzymany w pobliżu miejsca, w którym się ukrywał i zgodnie z decyzją sądu dzisiaj doprowadzony zakładu karnego.

(KWP w Szczecinie /mj)
 

Powrót na górę strony