Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mieszkanie pełne używek bez polskiej akcyzy

Data publikacji 04.07.2012

Policjanci z Zawiercia zabezpieczyli prawie 3 000 paczek papierosów, 120 litrów spirytusu oraz ponad 30 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar znaleziono w mieszkaniu 49-latka w Zawierciu. Za posiadanie nielegalnego towaru sprawcy może grozić 3-letni pobyt w więzieniu.

Zawierciańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych ustalili, że na terenie Zawiercia, w jednym z mieszkań przy ul. Hożej, może być przechowywana większa ilość nielegalnego tytoniu i alkoholu. Przeprowadzone działania potwierdziły uzyskaną wcześniej informację. W trakcie przeszukania mieszkania 49-latka, stróże prawa zabezpieczyli nielegalne używki o wartości około 70 000 złotych. Jak wstępnie wyliczyli śledczy, straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego mogą wynosić w tym przypadku blisko 10 000 złotych.

Zatrzymany mężczyzna w przeszłości popełniał już inne przestępstwa. 49-latek usłyszał zarzut nielegalnego posiadania alkoholu i wyrobów tytoniowych. Grozi mu wysoka grzywna a nawet 3-letni pobyt w więzieniu.

(KWP w Katowicach / mw)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.55 MB)

Powrót na górę strony