Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlował nielegalnymi lekami na potencję i otyłość

Data publikacji 05.07.2012

Wrocławscy policjanci zatrzymali 34-latka, który handlował nielegalnymi lekami na potencję oraz lekami wspomagającymi leczenie otyłości. Zabezpieczono około 2,5 tys. tabletek na potencję, 150 tabletek sterydów anabolicznych, a także dokumentację świadczącą o prowadzonej działalności. Oferowane leki nie odpowiadały normom jakościowym lub były niedopuszczone do obrotu na terytorium naszego kraju.

Jak ustalili policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, 34-latek handlował nielegalnymi specyfikami prawdopodobnie od roku. Oferował towar tylko w Internecie, unikając kontaktów osobistych. W tym celu na fikcyjną tożsamość założył konto bankowe, na które wpływały pieniądze od klientów. Cena oferowanego przez 34-latka asortymentu była bardzo atrakcyjna.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli około 2.500 tabletek na potencję, 150 tabletek sterydów anabolicznych, a także sprzęt komputerowy i telefony komórkowe. Zabezpieczono również dokumentację świadczącą o prowadzonej działalności.

Prokurator Rejonowy Wrocław Stare-Miasto zastosował wobec mężczyzny poręczenie majątkowe w kwocie 30.000 zł.

Za sprowadzenie zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób zatrzymanemu może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)


 

Powrót na górę strony