Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ zatrzymało kuriera kokainy

Data publikacji 07.08.2007

Policjanci z kieleckiego CBŚ wspólnie z kolegami z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali 50-letniego mężczyznę podejrzanego o przemyt kokainy. Działając w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem z krajów Ameryki Południowej kokainy i wprowadzaniem do obrotu przemycił do Polski blisko 10,5 kg.

Policjanci z kieleckiego CBŚ działając wspólnie z kolegami z KMP w kielcach zatrzymali zaskoczonego 50-letniego mieszkańca Kielc na jednej z ulic tego miasta.  W czasie zatrzymania nie stawiał on żadnego oporu. Z ustaleń policjantów z kieleckiego zarządu CBŚ wynika, że członkowie tej grupy w latach 2003 – 2004 z Argentyny, Brazylii, Peru i Boliwii sprowadzili na teren naszego kraju co najmniej 17 kg. kokainy. Przestępcy narkotyki przemycali połykając wcześniej przygotowane pakiety. Korzystając z różnych linii lotniczych, posługiwali się podrobionymi paszportami. Niektórzy z nich mieli ich nawet po kilka sztuk.

Na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych Prokuratura Okręgowa w Kielcach oskarżyła dotychczas 8 członków tej grupy. Skazano ich na karę pozbawienia wolności od 3 do 10 lat.

Zatrzymany mężczyzna oprócz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej podejrzany jest o przemyt z Argentyny do Polski 10, 5 kg kokainy. Kielecki sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Powrót na górę strony