Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wykorzystał to, że chcieli mu pomóc

Data publikacji 05.07.2012

Udawał, że jest biedny i potrzebuje pieniędzy. Kilka osób chcąc mu pomóc, podpisało dla niego umowy na telefony komórkowe, laptopa czy telewizor. Nieuczciwego 47-latka, który oszukiwał głównie starszych ludzi, wykorzystując ich współczucie, zatrzymali policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

Jak ustalili koszalińscy policjanci, przestępczy proceder 47-latka trwał przez ostatnie dwa miesiące. W tym czasie mężczyzna namawiał przypadkowo napotkane osoby na zawieranie umów telekomunikacyjnych lub kredytowych. Byli to najczęściej renciści, którzy słysząc opowieści o dramatycznej sytuacji finansowej 47-latka bardzo chcieli mu pomóc. Litując się nad nim kilka osób podpisało umowy na zakup telefonów komórkowych, laptopa oraz telewizora. Po zawarciu transakcji uzyskane przedmioty trafiały w prezencie do 47-latka, który najczęściej zastawiał je w lombardzie lub sprzedawał. W podziękowaniu za przenośny komputer jeden z rencistów otrzymał od sprawcy czek o wartości 500 złotych. Jak się szybko okazało, był to całkowicie bezwartościowy druk dowodu wpłaty.

Praca policjantów z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie doprowadziła do ustalenia danych oszusta i adresu. 47-latek został zatrzymany w miejscu pobytu. Funkcjonariusze odzyskali część wyłudzonych przedmiotów.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Dziś po zapoznaniu się z materiałem zgromadzonym przez policjantów prokuratura zadecyduje o ewentualnym zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec 47-latka.

(KWP w Szczecinie / mw)
 

Powrót na górę strony