Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje samochodów zatrzymani

Data publikacji 05.07.2012

Policjanci z Włocławka zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy chwilę wcześniej włamali się do samochodów zaparkowanych na przyszpitalnym parkingu. Na podstawie zebranych dowodów funkcjonariusze udowodnili im w sumie 10 przestępstw. Z tej racji, że obaj są recydywistami, teraz może im grozić do 15 lat więzienia.

Od tygodnia do włocławskiej Policji zgłaszały się osoby poszkodowane z różnych miejsc miasta, które informowały śledczych o kradzieży lub próbie kradzieży pojazdów, a także innych elementów wyposażenia m.in. radioodtwarzaczy czy kół wraz z felgami.

W nocy z poniedziałku na wtorek (2/3.07.12) funkcjonariusze patrolujący ulice Włocławka zauważyli dwóch mężczyzn, którzy bardzo szybko wsiedli do białego nissana i odjechali z parkingu przy szpitalu. Z tej racji, że policjanci wiedzieli o zdarzających się włamaniach pojechali za nimi i po chwili zatrzymali auto do kontroli. Podczas sprawdzania funkcjonariusze wewnątrz samochodu znaleźli m.in radioodtwarzacz, który jak się okazało chwilę wcześniej został skradziony. Kierowca oraz pasażer (28 i 29 lat) zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Pracujący nad sprawą policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie im 10 zarzutów kradzieży i usiłowania kradzieży, w tym 5 pojazdów oraz innych elementów wyposażenia. Wczoraj (4.07.12) mundurowi doprowadzili obu zatrzymanych przed oblicze prokuratora, który zastosował wobec nich dozór. Z tej racji, że obaj są recydywistami, grozi im  do 15 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony