Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Koniec poszukiwań-uciekinier zatrzymany przez policję

Data publikacji 06.07.2012

Policjanci zatrzymali poszukiwanego 24-letniego Emila N., który 4 lipca po kradzieży mercedesa podczas pościgu strzelał do funkcjonariuszy.

5 lipca w godzinach wieczornych policjanci z Poddębic uzyskali informację, że poszukiwany 24-latek najprawdopodobniej wrócił do rodzinnego domu i może ukrywać się na strychu. Podjęli obserwację wraz z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Około 19.35 mężczyzna wybiegł na podwórko z siekierą, gdzie został obezwładniony przez kryminalnych. Policjanci zatrzymali także jego brata, który najprawdopodobniej odpowie za pomoc w ukrywaniu się. Funkcjonariusze przeszukują posesję pod kątem ujawnienia broni, z której strzelał.

4 lipca po godzinie 19.00 radomszczańska policja została powiadomiona przez mieszkankę jednej z wsi o kradzieży z terenu jej posesji samochodu marki mercedes klasy A wraz z kluczykami i dokumentami. Straty zostały oszacowane na 12 tys. złotych. Podejrzenia padły na jednego z pracowników sezonowych zatrudnionego od tygodnia w gospodarstwie, który także zniknął bez słowa. Jego telefon był poza zasięgiem. Gospodarze znali jedynie jego imię, przedstawiał się jako Emil. Funkcjonariusze, ustalając personalia sprawcy  jednocześnie przekazali komunikaty do wszystkich komend policji. Na efekty nie trzeba było długo czekać.

Około 19.20 policjanci z Poddębic na drodze wojewódzkiej W-473 w gminie Zadzim zauważyli poszukiwanego mercedesa, który mknął z dużą prędkością. Natychmiast ruszyli za nim w pościg . Kierowca nie reagował na żadne sygnały polecające zatrzymanie auta. W pewnym momencie zjechał w polną drogę prowadzącą przez łąki w miejscowości Wiorzyska. Z uwagi na grząską nawierzchnię porzucił mercedesa i zaczął uciekać pieszo. Podczas tej ucieczki, której trasa przebiegała m.in. przez rowy z wodą oddał kilka strzałów w kierunku ścigających go mundurowych. Na szczęście żadnego nie ranił. Policjanci w reakcji na sytuację realnie zagrażającą ich życiu użyli broni służbowej. Złodziej wbiegł do lasu znikając z pola widzenia mundurowych. W działania poszukiwawcze zaangażowano kilkuset policjantów , w tym z Oddziału Prewencji w Łodzi a także przewodników z psami tropiącymi. Z udziałem policyjnych antyterrorystów sprawdzano kilka wytypowanych adresów, pod którymi mógł się schronić. Podjęto wszelkie środki ostrożności przyjęte w założeniu, że uciekinier dysponuje bronią palną. Użyto również policyjnego śmigłowca. Następnego dnia działania były kontynuowane.

Ostatecznie policjanci zatrzymali poszukiwanego 24-latka. O zarzutach zadecyduje poddębicka prokuratura.

(KWP w Łodzi / mj)

Powrót na górę strony