Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Produkowali wódkę z rozpuszczalnika

Data publikacji 08.08.2007

Śląscy policjanci i celnicy podczas wspólnej akcji na terenie województw śląskiego i wielkopolskiego, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o organizację produkcji nielegalnego alkoholu. Zlikwidowano trzy linie do odkażania zanieczyszczonego alkoholu i zabezpieczono 33 tys. litrów spirytusu. Zatrzymani mogli wprowadzić do obrotu co najmniej 60 tys. litrów, od którego nie zapłacono 3,5 mln zł akcyzy.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą komendy wojewódzkiej w Katowicach wraz z funkcjonariuszami z Wydziału Zwalczania Przestępczości katowickiej Izby Celnej i wspierani przez celników z Poznania, zabezpieczyli 33 tys. litrów spirytusu także ok. 10 kg arkuszy z fałszywymi banderolami akcyzy, kilkaset zbiorników i pojemników po skażonym półprodukcie, a także około 13,5 tys. paczek papierosów z ukraińskimi znakami skarbowymi akcyzy. Towar ten przechowywano w magazynach na terenie województwa śląskiego i wielkopolskiego.

Według szacunków policjantów i celników, dokonanych na podstawie zabezpieczonych urządzeń i opakowań, zatrzymani mogli wprowadzić do obrotu co najmniej 60 tys. litrów alkoholu, od którego nie zapłacono ponad 3,5 mln zł akcyzy. Na poczet przyszłych kar majątkowych zajęto u zatrzymanych pieniądze w kwotach 61,5 tys. zł i 12 tys. euro oraz dwa samochody: VW Passat i Iveco warte ok. 80 tys. zł.

Ze względu na skalę procederu prowadzący sprawę przewidują kolejne zatrzymania osób związanych z nielegalną produkcją i dystrybucją alkoholu. Funkcjonariusze ustalają wszystkie szczegóły przestępczego procederu.

 

Powrót na górę strony