Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za podłożenie na torach betonowego słupka

Data publikacji 06.07.2012

Policyjnym dozorem został objęty 17-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego, który na torach kolejowych podłożył betonowy słupek. Za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym kodeks przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

17 czerwca 2012 roku stalowowolscy policjanci zostali powiadomieni o wypadku na szlaku kolejowym w Pilchowie. Szynobus relacji Przeworsk - Lublin najechał na leżący na torach betonowy słupek. Na szczęście żadnemu z 15 pasażerów autobusu szynowego nic się nie stało. W wyniku najechania na przeszkodę uszkodzeniu uległo podwozie maszyny.

Bezpośrednio po zdarzeniu policjanci podjęli szereg działań by ustalić i zatrzymać sprawców przestępstwa. Użyto psa tropiącego, sprawdzono teren wokół miejsca zdarzenia, przesłuchano świadków. Pomimo tego we wstępnej fazie postępowania sprawcy nie zdołano ustalić. Policjanci jednak szukali go nadal. Śledczy przeprowadzili wiele sprawdzeń i rozmów z mieszkańcami. Do funkcjonariuszy docierało wiele informacji o tym, kto mógł być sprawcą tego przestępstwa. Każda informacja była sprawdzana i analizowana.

Efektem tych sprawdzeń i analiz było ustalenie osoby odpowiedzialnej za ten czyn. Okazało się, że jest to 17-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego. Wczoraj młodemu mężczyźnie został przedstawiony zarzut spowodowania bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. 17-latek przyznał się do zarzutu i złożył wyjaśnienia.

Prokurator Rejonowy w Stalowej Woli zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli pod nadzorem miejscowej
prokuratury.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja