Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani podpalacze

Data publikacji 06.07.2012

Policjanci z Zabrza zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podpalili drzwi mieszkania. Kilka minut po północy policjanci zostali poinformowani, że w Zabrzu przy ul. Pyki miał miejsce pożar. Kiedy przyjechali na miejsce, zobaczyli spalone drzwi jednego z mieszkań. Lokatorzy budynku, a zwłaszcza właściciele lokalu, w którym spalono drzwi byli przerażeni. Stróże prawa szybko zatrzymali podejrzanych, którym grozi teraz do 8 lat więzienia.

W momencie pożaru większość mieszkańców już spała, obudził ich swąd spalenizny. Policjanci z Komisariatu III Policji przeprowadzili na miejscu zdarzenia oględziny i przesłuchali mieszkańców w celu ustalenia sprawców. Dzięki świadkom i zapisom z systemów monitoringu z klatki schodowej oraz z jednej ze stacji paliw udało się ustalić sprawców zdarzenia. Na materiale filmowym widać wyraźnie sprawców i przebieg wydarzeń. Mężczyźni najpierw udali się na stację benzynową, gdzie kupili benzynę. Następnie jeden z mężczyzn wybił szybę w drzwiach klatki i wszedł do środka, w korytarzu oblał drzwi benzyną i podpalił.

Dzięki nagraniom udało się ustalić sprawców i zatrzymać ich w ciągu kilku godzin. Są to dwaj mieszkańcy Zabrza w wieku 30 i 31 lat. W momencie zatrzymania obaj byli nietrzeźwi. Powodem ich działania miał być konflikt, który zaistniał w przeszłości pomiędzy sprawcami a rodziną, której spalili drzwi.

Sąd wobec jednego z mężczyzn zastosował już areszt tymczasowy, natomiast drugi mężczyzna został objęty dozorem policyjnym. Podejrzanym za wywołanie pożaru oraz narażenie wielu osób na bezpośrednią utratę życia lub zdrowia grozi nawet do 8 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mj)
 

Film Zatrzymani podpalacze

Opis filmu: podpalenia

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani podpalacze (format flv - rozmiar 5.78 MB)

Powrót na górę strony