Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za rozbój z użyciem broni

Data publikacji 06.07.2012

Dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój z użyciem broni na 42- letnim mężczyźnie zatrzymali w stolicy kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Policjanci współpracowali w tej sprawie z funkcjonariuszami z Komendy Głównej i Stołecznej Policji. W trakcie przeszukania mieszkań podejrzanych znaleziono m.in. dwie jednostki broni, kajdanki, miotacz gazowy i pałkę teleskopową. Prokurator zdecyduje o tymczasowym areszcie obu zatrzymanych. Grozi im kara do 15 lat więzienia.

Z ustaleń piotrkowskich kryminalnych wynika, że 3 lipca br. na posesję 42- latka, w miejscowości położonej pod Piotrkowem Trybunalskim, wjechał samochód audi, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Po krótkiej rozmowie z gospodarzem zażądali zwrotu kilku tysięcy złotych za źle wykonaną ich zdaniem usługę stolarską. Między przedsiębiorcą a nieproszonymi gośćmi doszło do ostrej wymiany zdań. Gospodarz widząc, że agresywnie nastawieni mężczyźni dysponują bronią zastraszony obiecał zebranie i przekazanie tej kwoty w ciągu kilku dni. Dla pewności jako zabezpieczenie zabrali należącą do pokrzywdzonego skodę. Napastnicy po całym zajściu odjechali w kierunku Warszawy. Po drodze próbował jeszcze interweniować znajomy ofiary w kierunku, którego sprawcy oddali strzał z broni palnej.

Sprawne i szybkie działania piotrkowskich kryminalnych doprowadziły do ustalenia sprawców zdarzenia z 3 lipca. Jak się okazało, obydwaj ukrywali się na terenie województwa mazowieckiego. Współpracując w tej sprawie z Komendą Główną i Komendą Stołeczną Policji wczoraj, tj.5 lipca, w godzinach wieczorno-nocnych funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn ( 31 i 32 lata) podejrzanych o rozbój z użyciem broni. W trakcie przeszukania ich mieszkań policjanci znaleźli dwie jednostki broni, kajdanki, miotacz gazowy i pałkę teleskopową. Funkcjonariusze zabezpieczyli też dwa pojazdy - jeden służący do popełnienia przestępstwa, drugi skradziony w wyniku rozboju. Zabezpieczona broń została poddana badaniu.

31 i 32 - letni mieszkańcy województwa mazowieckiego zostali osadzeni w piotrkowskim areszcie do dyspozycji Prokuratora, który zdecyduje o sporządzeniu wniosku o ich tymczasowym aresztowaniu.

(KWP w Łodzi / mw)


 

Powrót na górę strony