Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

VII Przystanek PaT Lubliniec 2012

Data publikacji 06.07.2012

Tegoroczny Przystanek PaT organizowany jest w Lublińcu. Młodzież z całego kraju będzie mogła wziąć udział, m.in w zajęciach artystycznych, warsztatach i obejrzeć ciekawe spektakle. Wszystko w ramach programu "Profilaktyka a Ty".

Co to jest "Przystanek PaT"?

„Jesteś potrzebny. Bądź wolny od uzależnień. Staraj się pomagać innym!” to hasło największej ogólnopolskiej akcji profilaktycznej „Przystanek PaT”. Akcja organizowana jest od 2006 roku z myślą o wszystkich, którzy przez sztukę chcą przeciwdziałać zjawiskom patologii społecznej. Każdy, kto chce zrobić coś dla drugiego człowieka, znajdzie tu miejsce dla siebie.

„Przystanek PaT” to coroczne, ogólnopolskie spotkanie młodzieży z całego kraju. Na uczestników każdego roku czeka moc atrakcji. Przez pięć dni odbywają się bezpłatne warsztaty artystyczne prowadzone przez zawodowych instruktorów. Można wziąć udział m.in. w zajęciach teatralnych, wokalnych, tanecznych, literackich, plastycznych, recytatorskich, dziennikarskich, iluzjonistycznych, charakteryzatorskich i technicznych. W programie przewidziane są również warsztaty profilaktyczne, rozmowy filozoficzne koncerty oraz spektakle w wykonaniu grup teatralnych z całej Polski.

Ostatniego dnia, podczas finału akcji uczestnicy wszystkich warsztatów artystycznych prezentują efekty swojej pracy m.in. przed znakomitymi gośćmi (od Wiceprezesa Rady Ministrów po przedstawicieli ministerstw, organizacji i instytucji prospołecznych, wyższych uczelni, mediów, a także znanych
i cenionych artystów, zainteresowanych tym wydarzeniem).

Przystanek PaT to też profesjonalne szkolenia dla instruktorów teatralnych i policyjnych specjalistów ds. prewencji kryminalnej.

W akcję zawsze zaangażowane są lokalne władze oświatowe, samorządowe, Policja i media. W roku 2009 „Przystanek PaT” gościł obserwatorów z Niemiec, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Portugalii.
W 2009 roku akcja „Przystanek PaT” została objęt patronatem Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji 2009, zaś cały program PaT w 2007 roku wpisany został do Banku Dobrych Praktyk rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”.

Akcja rozwija się bardzo dynamicznie. W 2006 roku do Miłomłyna k. Ostródy na I PRZYSTANEK PaT przyjechało 100 uczestników. Rok później w Nidzicy było nas już 250, w 2008 roku w Płocku – ponad 500, a w roku 2009 do Miętnego k. Garwolina przyjechało 1500 osób.
 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.23 MB)

Powrót na górę strony