Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowali wymusić zwrot długu

Data publikacji 06.07.2012

Rybniccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy usiłując wymusić pieniądze, uwięzili 24-letniego mieszkańca Wodzisławia Śląskiego. Dwaj podejrzani zostali już tymczasowo aresztowani, trzeci został zatrzymany wczoraj. Za popełnione przestępstwo cała trójka może zostać skazana na karę nawet 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 2 lipca tuż po 23.00 w Rybniku. Z uzyskanych informacji wynikało, że 24-letni wodzisławianin został uprowadzony przez nieznanych mężczyzn Sprawcy zażądali w zamian za jego uwolnienie pieniędzy. Mężczyźni wskazali kwotę i miejsce, gdzie gotówka miała zostać przekazana przez jednego ze znajomych porwanego. Poinformowani o zdarzeniu policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców. Stróże prawa jeszcze tej samej nocy zatrzymali mężczyznę mającego związek z tą sprawą. Kolejny został zatrzymany ok. 6.00 następnego dnia. Śledczy zabezpieczyli również samochód, którym przestępcy przewozili swoją ofiarę. Zatrzymani są w wieku 32 oraz 45 lat i wcześniej byli już karani. Obaj mężczyźni zostali aresztowani na trzy miesiące.

Wczoraj stróże prawa zatrzymali trzeciego, a zarazem ostatniego z podejrzanych o udział w wymuszeniu i pobiciu. Mężczyzna ma 21 lat i jest mieszkańcem powiatu wodzisławskiego. Za popełnione przestępstwo sąd może skazać całą trójkę na karę nawet 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)
 

Powrót na górę strony